TRZY MAJOWE ŚWIĘTA

18 dni temu

We wtorek, 30 kwietnia w przedszkolu miały miejsce obchody świąt narodowych: 1 Maja Święta Pracy, 2 Maja Święta Flagi i 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W zwiazku z tym odświętnie ubrane dzieci występowały przed całą społecznością, śpiewały pieśni, recytowały wiersze o tematyce patriotycznej. A co to patriotyzm? Jan Paweł II uczył, że patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich pracy i geniuszu. Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli, tych dorosłych i tych małych, i jako taka, jest też wielkim obowiązkiem. Wywiazujac się z tego obowiązku na etapie przedszkola rozbudzamy w wychowankach uczucia miłości i przywiazania do ziemi ojczystej i jej symboli oraz kształtujemy świadomość bycia Polakiem i Europejczykiem. Nasze dzieci wiedzą, że są Polakami, mieszkają w Polsce i mówią po polsku, znają symbole narodowe i chętnie śpiewają w postawie na baczność wszystkie cztery zwrotki "Mazurka Dabrowskiego." Głęboko przeżywają wszystkie przedszkolne uroczystości, które na długo pozostaną w ich pamięci.