DZIEŃ ZIEMI

13 dni temu

W 2024 roku, 22 kwietnia Dzień Ziemi będzie świetowany już po raz 54. Ekologiczne święto w tym roku ma hasło przewodnie "Planeta kontra plastik". Obchody mają zwrócić uwagę na kondycję planety i są okazją do kształtowania postaw proekologicznych. Na poniedziałkowych zajęciach dzieci podejmowały, rózne, w zależności od wieku i możliwości, działania związane z tym tematem. Rozwiązywały krzyżówkę, której wynikiem było słowo EKOLOGIA, poznały sens i znaczenie tego pojęcia. Wykonywały doświadczenia związane z trzema żywiołami, którymi są woda, ziemia i powietrze oraz rozmawiały o czwartm- ogniu. Dyskutowały o ich życiodajnym znaczeniu dla roślin, zwierząt i ludzi oraz niszczycielskij sile. Wyciągały wnioski i przewidywały skutki ludzkiej działalności, zanieczyszczania i rabunkowej gospodarki dla zdrowia wszystkich organizmów. Podejmowały wyzwania w postaci dbania o czystośc najbliższej okolicy, zminimalizowania produkcji śmieci, ich segregacji w celu recyklingu, sadzenia roślin, zapewnienia dobrostanu domowym zwierzetom, dbania o domek dla owadów. Wierzymy, że kształtowanie świadomości społecznej najmłodszych wpłynie na podejmowanie przez dorosłych decyzji na rzecz zrównoważonego rozwoju, promocję systemowych i indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu i środowiska.