STARSZAKI W BIBLIOTECE

20 dni temu

W piątek, 12 kwietnia dzieci z grupy "Misiów" wraz z nauczycielkami wybrały się na pieszą wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Kawęczynie. Celem spotkania z panią bibliotekarką było poznanie wyglądu i zasad funkcjonowania placówki, sposobu zapisywania się, zakładania karty, wypożyczania i korzystania ze zbiorów wydawniczych- książek i bajek różnego rodzaju, ukazanie książki jako źródła rzetelnej wiedzy i przyjemności, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. Starszaki utrwalały zdobyte umiejętności dotyczące savoir- vivre-u, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Wykazały sie też sprawnością fizyczną i wytrzymałością dzielnie pokonując cały dystans pieszo. Serdecznie dziękujemy Pani Izabeli Wójcik za miłe przyjęcie, zaangażowanie i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że nasze starszaki będą chętnie i odpowiedzialnie korzystały z literatury dla dzieci oraz dbały o wypożyczone książki.