Warsztaty edukacyjne

4 tygodnie temu

W piątek, 5 kwietnia dzieci z grup "Motylki", "Żabki" i "Misie" wzięły udział w warsztatach edukacyjnych dotyczących energii odnawialnej. Szukano odpowiedzi na nastepujące pytania: Gdzie powstaje prad elektryczny oraz jak trafia do naszych domów? Jakie są odnawialne i nieodnawialne źródła energii? Jakie są sposoby, aby energię oszczędzać? Zaprezentowane zostały modele elektrowni wiatrowej oraz słonecznej. Uczestnicy warsztatów sami przeprowadzali eksperymenty i doświadczenia z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych oraz turbiny wiatrowej. Obserwowali zasilanie lampki za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej. Doświadczyli przemiany energii słonecznej w ruch wiatraka a nawet w sygnał dźwiękowy. Podsumowaniem tego niezwykłego spotkania z nauką w jej praktycznej postaci była zabawa- wyścigi samochodzikami napędzanymi panelami fotowoltaicznymi. Takie zajęcia to prawdziwa przyjemnośc- nie nuda!