O naszym przedszkolu...
Nasze Przedszkole usytuowane jest w dawnym budynku Straży Pożarnej przy ul. Legionów Polskich 17 w Sędziszowie Małopolskim ( wcześniej Wolica Ługowa), który od 2013 roku w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (pełni funkcję oddziału przedszkolnego) został zaadoptowany na potrzeby przedszkola. Wyremontowany budynek jest duży i przestronny, posiada cztery jasne i kolorowe sale zajęć, wyposażone w nowe meble, zabawki oraz pomoce dydaktyczne. Ponadto w każdej sali znajdują się łazienki specjalnie przystosowane do potrzeb dzieci. Posiadamy własny ogród przedszkolny, na terenie którego znajduje się nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Przedszkole znajduje się w cichej i bezpiecznej okolicy, stwarzając tym samym możliwość częstych spacerów oraz obserwacji przyrodniczych.

W Oddziale Publicznego Przedszkola nr 1 przy ul. Legionów Polskich 17 funkcjonują cztery oddziały, do których uczęszcza 75 dzieci w wieku 3, 4, 5 i 6 lat. Przebudowa budynku straży na potrzeby przedszkola współfinansowana była ze środków Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego. Ponadto od 01.02.2013 r. do 31.07.2014 r. realizowany jest (w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego) projekt pt. tytułem:„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu…”(R.Fulghum).Przedszkole posiada cztery bogato wyposażone sale zajęć z łazienkami, szatnią i placem zabaw. Śniadania i podwieczorki przygotowywane są na miejscu, natomiast obiad gotowany jest w kuchni przedszkolnej w Zespole Szkół nr 4 im. Władysława Broniewskiego i przywożony w termosach. Oddział PP1 czynny jest od 6.30 do 16.00. Organem prowadzącym placówkę jest Rada Miejska Sędziszowa Młp., nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
W godzinach od 8.00 do 13.00 realizowana jest podstawa programowa wychowania przedszkolnego zgodnej z wytycznymi MEN.

W naszym przedszkolu:

• Nadrzędnym celem jest dobro dziecka.
  • Kładziemy nacisk na indywidualne możliwości każdego wychowanka,
  • Wychowawcy prowadzą zajęcia na wysokim poziomie, pracując metodami tradycyjnymi oraz nowatorskimi, mając do dyspozycji bogatą bazę pomocy dydaktycznych.
  • Stosujemy metody twórcze, wspomagające kreatywność i stymulującego rozwój dziecka,
  • Umożliwiamy wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom,
  • Wspomagamy dzieci w przystosowaniu się do pobytu w przedszkolu poprzez zajęcia adaptacyjne,
  • Prowadzimy nieodpłatną działalność wychowawczo-dydaktyczną w zakresie realizacji treści zawartych
  • w podstawie programowej wychowania przedszkolnego;
  • Dokonujemy rekrutacji w oparciu o zasadę powszechnej dostępności, na zasadach i terminach określonych przez organ prowadzący.