Teatrzyk pt. "Pod Lupą"

miesiąc temu

Dnia 18 marca gościliśmy w naszym przedszkolu Teatrzyk Zielony Melonik, który przybliżył dzieciom kilka kwestii na temat bakterii i wirusów. „Pod lupą” to opowieść o wędrówce zarazków. Ciekawa świata Marta docieka prawdy na temat wirusów i bakterii. Z odpowiedzią na nurtujące Martę pytania przychodzi tata, który wciela się w rolę szalonego naukowca. Ten w ciekawy sposób rozjaśnia niejednokrotnie trudne zagadnienia. W parze z nim działają: szkło powiększające, lupa, mikroskop, a także światło ultrafioletowe. Jest to prawdziwa uczta dla zmysłów: wzroku i dotyku. Dzieci wraz z głównymi bohaterami naturalnie mogły doświadczać różnic między bakteriami, a wirusami. Wszystko to w zabawny sposób po to, by nauka zabrała strach i pozwoliła oswoić się z zarazkami, które przecież są z nami na co dzień od zarania świata.

Dziękujemy za piękne przedstawienie, które wywołało wśród naszych przedszkolaków duże zaciekawienie oraz sprawiło wiele radości i uśmiechu na twarzach małych widzów.