#WITAMINKI - PAPRYKOWE WYZWANIE

miesiąc temu

Dzieci z grupy "Motylki" poznały kolejną bohaterkę projektu "WITAMINKI" - paprykę Polę i wykonały paprykowe wyzwania. Tego dnia dzieic mogły oglądać papryki, wąchać je i smakować. Poznały różne rodzaje papryk, przyjrzały się im dokładnie, zbadały co mają w środku. Poznały walory tego warzywa za pomocą zmysłu węchu, dotyku, wzroku oraz smaku. Dowiedziały się jak uprawiać paprykę, a także jakie potrawy można z niej przygotować. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały kwiaty z "paprykowych stempelków". Było kolorowo, smacznie i zdrowo!