Ogólnopolski projekt edukacyjny "Bajkowa wyprawa 2", grupa Żabki

3 miesiące temu

Nasza bajkowa wyprawa dobiegła końca. Podczas pierwszego semestru grupa Żabki poznała siedem bajek z zakresu literatury klasycznej. W trakcie trwania projektu dzieci systematycznie poznawały nowych bohaterów i ich historie. Grupa brała udział w aktywnym słuchaniu opowiadań wykonując rozmaite zadania w trakcie poznawania bajek. Żabki uczyły się współpracy podczas bajkowych wyzwań oraz doskonaliły umiejętności komunikowania się, posługiwania się pełnymi zdaniami. Obcowanie ze światem baśni pozwoliło na rozbudzanie wyobraźni, kreatywności oraz twórczego myślenia u wychowanków. Poznawanie nowych bajek było również wspólnym poszukiwaniem morału, zastanawianiem się nad dobrymi oraz niewłaściwymi postawami bohaterów, kształtowaniem postaw ukierunkowanych na dobro, prawdę i piękno. W trakcie trwania projektu przedszkolaki rozwiązywały zagadki, zadania matematyczne, tworzyły piękne prace plastyczne, brały udział w eksperymentach a także zadaniach ruchowych.

Mała Syrenka

Księżniczka na ziarnku grochu