VII GMINNA OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

W środę 8 czerwca po raz siódmy odbyła się Gminna Sportowa Olimpiada Przedszkolna. Miejscem wydarzenia była hala sportowa LO w Sędziszowie Młp. Tegoroczną olimpiadę zorganizowało Publiczne Przedszkole Nr 2 w Sędziszowie Młp. W olimpiadzie wzięło udział 5 drużyn: Przedszkole nr 1-Sędziszów, Przedszkolie nr 1-Wolica Ługowa, Przedszkole nr 2 Sędziszów, Przedszkole z Wolicy Piaskowej i Przedszkole z Góry Ropczyckiej. Zorganizowane zawody sportowe miały na celu : rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej dzieci, popularyzacja „małego sportu” poprzez zabawę, kształtowanie postawy prozdrowotnej oraz pozytywnych cech charakteru, integracja dzieci i nauczycieli pobliskich przedszkoli, wdrażanie do czynnego wypoczynku oraz do zdrowej rywalizacji i współdziałania z rówieśnikami. Z naszego przedszkola w zawodach udział wzięło 8 zawodników z grupy "Biedronek i Motylków”. Pozostałe dzieci z tych grup pełniły rolę kibiców. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach : indywidualnych – rzut mini obręczą, slalom kelnera z tacą, odbijanie balonu na czas i drużynowych – rzuty piłką do kosza, przejście przez kolorowy tunel, toczenie piłki lekarskiej oraz przeciąganie liny. Nasi mali sportowcy dali z siebie wszystko! Zdobyli medale indywidualne i zespołowe, dyplomy, puchary, wspaniałe nagrody rzeczowe i słodkie upominki.