Dzień Babci i Dziadka Misie w czasach PRL-u

3 miesiące temu

Grupa starszaków w tym roku zafundowała swoim Babciom i Dziadkom powrót do przeszłości, nie tak dalekiej, a jak bardzo innej. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności w przedstawieniu, którego akcja działa się w czasach, gdzie na półkach królował ocet, w sklepie zakupy mogliśmy zrobić na kartki, a końca kolejki nie było widać. Na wakacje wyruszaliśmy Fiatem 126p, popularnym „maluchem”, w którym,  jak pamiętamy, mieściło się wszystko. W telewizji królował  Teleranek, Dziennik i oczywiście „Czterdziestolatek”. W kryształowych wazonach stały goździki, a pranie robiono w niezawodnej pralce Frani. W takich okolicznościach rozkwitała miłość Dziadka do Babci. Inscenizacja przepełniona  była dużą dawką humoru i sentymentalnym powrotem do czasów młodości naszych dziadków. Wspólnie odbyliśmy wyjątkową podróż, pełną uśmiechu, radości i wzruszenia. Poniżej link z pierwszej częsci uroczystości.

Jeszcze raz życzymy babciom oraz dziadkom dużo zdrowia, szczęścia i samych pomyślnych dni.