Smacznie, zdrowo, kolorowo- warsztaty kulinarne

8 czerwca nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście : Pani Magdalena Charchut wraz z uczennicami klasy Technikum Żywienia i Usług  Gastronomicznych z Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach. Dzieci wspólnie z gośćmi wykonały pyszny, kolorowy i przede wszystkim zdrowy podwieczorek.

Na wstępie dzieci dowiedziały się dlaczego warto jeść owoce i warzywa i jak ważne są one dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Później przedszkolaki zasiadły do pięknie ozdobionych przez „ogórkowe krokodyle” i warzywne bukiety stołów. Pierwszym ich zadaniem było wykonanie owocowej palmy z bananów, kiwi i mandarynek. Dzięki pomocy uczennic ZSA-T nawet maluszki wspaniale wykonały to zadanie. Własnoręcznie przygotowany podwieczorek smakuje dwa razy bardziej więc wszystkie palmy zniknęły niczym fatamorgana. Po spałaszowaniu palmy przyszedł czas na koktajl truskawkowy, koreczki owocowe, sok marchewkowo-jabłkowo-pomarańczowy, galaretki, babeczki , rogaliczki i „arbuzowego jeża”.

Smakołykom nie było końca, dlatego ostatnią część czyli babeczki i rogaliki dzieci otrzymały „ na wynos”.

Na koniec przedszkolaki podziękowały wszystkim paniom za przepyszne warsztaty wręczając im honorowy dyplom przyjaciela przedszkola.