Wycieczka do Kosmoparku

4 miesiące temu

Dnia 9 styczna dzieci z grupy „Żabki” wraz z rówieśnikami z naszego przedszkola przy ul.3 Maja udały się na wycieczkę autokarową do Rzeszowa do Millenium Hall na wystawę kosmosu.

KOSMOPARK to unikalna interaktywna wystawa, podczas zwiedzania której przedszkolaki poczuły się jak prawdziwi astronauci eksplorujący inne planety Układu Słonecznego. Oprócz poznania postaci polskiego kosmonauty Mirosława Hermaszewskiego dzieci zobaczyły fragmenty kosmicznych skał, modele rakiet, "spacerowały" po Jowiszu i przeniosły się do kosmicznej wirtualnej rzeczywistości. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem i ekscytacją wzięły udział w wycieczce po stacji kosmicznej, zwiedziły salę plazmową, odwiedziły planetarium, miały możliwość sprawdzenia swojej wagi na różnych planetach oraz wysyłania swojego głosu na inną planetę. Dzięki interaktywnej wystawie dzieci aktywnie zaangażowały się w odkrywanie tajemnic kosmosu. Wycieczka dostarczyła przedszkolakom wiele ciekawych i niezapomnianych przeżyć oraz wzbogaciła ich wiedzę na temat przestrzeni pozaziemskiej.