#WITAMINKI CEBULOWE WYZWANIE

5 miesiące temu

Bohaterką grudniowego warzywnego wyzwania projektu edukacyjnego WITAMINKI była cebula Celina. „Motylki” w trakcie zajęć badawczych poznały różne rodzaje cebuli oraz wartości zdrowotne tego warzywa. Dowiedziały się też, co oznacza być ubranym na cebulkę. Poznały sposób na świeży szczypior – założyły hodowlę na przedszkolnym parapecie. Zatańczyły do piosenki „Cebula Celina”. Przygotowały syrop z cebuli oraz surówkę z kapusty i cebuli. Wykonały pracę plastyczna „Cebula u fryzjera”. Przedszkolaki na obiad degustowały zupę cebulową. Realizacja tego wyzwania sprawiła dzieciom wiele radości.