PROJEKT "BLIŻEJ PIESKA"

Ogólnopolski projekt "BLIŻEJ PIESKA" przypomniał i utrwalił naszym przedszkolakom zasady postępowania i bezpieczeństwa podczas spędzania czasu ze zwierzętami.

Na samym początku naszych rozważań przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas przedszkolnych spacerów gdy spotykaliśmy zwierzęta. Dzieciom bardzo podobały się rozmowy, w których mogły wypowiedzieć się na temat posiadanych przez siebie pupili. Wielu naszych podopiecznych było w stanie wymienić obowiązki, które wiążą się z posiadaniem własnego zwierzaka. Wspólne oglądaliśmy i czytaliśmy "Atlas Zwierząt" oraz decydowaliśmy czy dany gatunek nadaje się na domowego przyjaciela czy też nie. Nie obyło się bez rozwiązywania zagadek i łamigłówek związanych z tematem projektu. Podsumowaniem naszego spotkania było wykonanie i zapisanie grupowego "Kodeksu właściwego zachowania wobec zwierząt", na którym oprócz treści znalazły się rysunki i kolorowanki wykonane przez dzieci. Dzieci bardzo zaangażowały się i były aktywne podczas zajęć. Realizacja projektu zakończyła się sukcesem.