Program - Skąd się biorą produkty ekologiczne?

W dniach 22.11.2023r. – 24.11.2023r. w grupa „Misie” uczestniczyła w programie edukacyjnym Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pt. Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Celem programu było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Przedszkolaki bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Obejrzały film animowany pt. „SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?” – uważnie śledząc proces ich powstawania. Dzieci utrwaliły zasady zdrowego odżywiania zawarte w piramidzie zdrowego żywienia oraz analizowały jej zawartość. Podczas zajęć starszaki poznały również wiele produktów ekologicznych oznaczonych znaczkiem eko. Mamy nadzieję, że zdobyta przez dzieci wiedza i umiejętności przyczynią się do wzrostu świadomości prozdrowotnej i zdrowego stylu życia na codzień.