Dzień Dziecka- Życzenia

Życzę rzeki i piasku przy rzece

na wspaniałe, piaskowe fortece.

I poziomek w leśnych kotlinach,

drzew, na które dobrze się wspinać.

Życzę także Wam koca, nie-koca,

który sny Wam przynosi po nocach.

Taki koc spełnia wszystkie życzenia:

to się w okręt, to w wyspę przemienia...

bywa też latającym dywanem,

by się znowu stać kocem nad ranem.

I co jeszcze?

Już chyba niewiele:

śmiechu w domu

i lodów w niedzielę

i przyjaciół najlepszych na świecie

i wszystkiego, wszystkiego, co chcecie.

Wszystkiego najlepszego!

1 czerwca już od samego rana w naszym przedszkolu rozbrzmiewał śmiech dzieci.  Pogoda dpisała więc zaraz po śniadaniu dzieci miały okazję świętować Dzień Dziecka w ogrodzie przedszkolnym. Gry i zabawy ruchowe sprawiły przedszkolakom dużą frajdę. Dzieci miały do wykonania kilka różnych kokurencji sportowych: rzucały do celu, chodziły po "kamieniach", przeskakiwały przez przeszkody, przechodziły przez szarfy, grały w kręgle, bawiły się z chustą animacyjną, grały piłką, puszczały i łapały bańki mydlane.  Podczas zajęć dydaktycznych poznały również prawa dziecka. Same wybierały gry, zabawy, literaturę do słuchania.

W ramach dnia dziecka odbył się rówieniż pokaz iluzjonisty. Przedszkolaki miały okazję "skosztować" odrobiny magii w humorystycznej otoczce. Pojawiające się znikąd jajka, znikające kulki, czarodziejskie palmy i magiczne karty sprawiły, że uśmiech nie znikał z twarzy naszych milusińskich. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Nauka magii cieszyła się ogromnym powodzeniem. Występ był udany i sprawił przedszkolakom wiele radości.