LISTOPADOWE PATRIOTYCZNE ŚWIĘTA

Urodziny kapitana Franciszka Macha, żołnierza Legionów Polskich i lokalnego bohatera walk o niepodległość Polski świętujemy corocznie w naszej placówce. W tym roku w czwartek, 9 listopada upamiętnienia jego sylwetki podjęły się sześciolatki z grupy "Misiów". Przygotowany wraz z wychowawczyniami program artystyczny przedstawiły licznie zebranym, zachwyconym i dumnym rodzicom. Występ starszaków uświetnił także obchody Narodowego Święta Niepodległości w przeddzień 11 listopada. Tym razem widzami zostały wszystkie dzieci z młodszych grup, które w przyszłości przejmą kultywowanie tej tradycji. Na zakończenie cała społeczność przedszkola odśpiewała w postawie na baczność Mazurek Dąbrowskiego. Celami, które nam przyświecają przy realizacji tego typu uroczystości są: kształtowanie postawy szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, poszerzanie wiedzy na temat własnej ojczyzny oraz doskonalenie umiejętności artystycznych.