#WITAMINKI BURACZANE WYZWANIE

W dniu dzisiejszym grupa „Motylki” w ramach Projektu Edukacyjnego WITAMNIKI zrealizowała kolejne wyzwanie. Tym razem naszym warzywnym bohaterem był burak Bruno. Dzieci dowiedziały się jak bardzo burak jest zdrowy. Poznały różne gatunki buraków m.in. buraka cukrowego i jego drogę wprost z pola aż do powstania białego cukru. Przedszkolaki na własnych paluszkach zobaczyły buraczany kolor, kiedy malowały skórkami warzywa sylwetę buraka. W menu przedszkola też znalazł się burak. Jedliśmy czerwony barszczyk oraz własnoręcznie przygotowane frytki z buraka. O dziwo nikt nie grymasił, wszystkim bardzo smakowało!. Przedszkolne spotkanie z burakiem okazało się przyjemne i pożyteczne.