BohaterON w naszym przedszkolu

Grupa Żabki wzięła udział w ogólnopolskiej kampani "BohaterON- włącz historię!". Jest to akcja o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii XX wieku. Dzieci chętnie zaangażowały się w zajęcia o tematyce patriotycznej. Podczas lekcji bohaterstwa 5-latki obejrzały prezentację pt. "Jak zostałem bohaterem". Dzieci zastanawiały się co oznaczało bycie bohaterem kiedyś a co oznacza dziś. Z uśmiechem  na twarzy dzieci doszły do wniosku, że każdy z nich może być bohaterem. Dzieci stworzyły wspólny plakat promujący postawy patriotyczne, kształtując umiejętność współpracy z innymi. Przedszkolaki zastanawiały się czym jest historia, po co się o niej mówi a także co to jest wolność, niepodległość oraz jak można dbać o ojczyznę. Utrwaliliśmy wiedzę na temat Święta Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada. Podczas lekcji o Powstaniu Warszawskim dzieci poznały Małego Powstańca, symbol Polski Walczącej a także obejrzały przedstawienie kukiełkowe pt. "Niebajka o powstaniu warszawskim". Przedszkolaki zastanawiały się czym jest konflikt, czym wojna oraz pokój. Wspólnie doszły do wniosku, że warto ze sobą rozmawiać, nazywać swoje emocje i akceptować wybory i decyzje innych osób.  Dzieci malowały farbami symbol Polski Walczącej i podziwiały wielkie czyny bohaterów walczących o Wolną Polskę! Przedszkolaki zrozumiały, że dzięki dzielnym i odważnym ludziom dziś żyjemy w wolnej Polsce.

Cześć i chwała bohaterom !

PAMIĘTAMY !