PROGRAM "AKADEMIA BOLKA I LOLKA - KOMPETENCJE PRZYSZŁOŚCI"

AKADEMIA BOLKA I LOLKA - KOMPETENCJE PRZYSZŁOŚCI – tak brzmi nazwa programu, do którego przystąpiły dzieci z naszego przedszkola. Pierwsze wyzwanie nosiło nazwę KREATYWNOŚĆ. Nauczyciel przedstawił postacie Bolka, Lolka i Toli. Opiekun grupy przeczytał książkę z serii "Rosnę i poznaję świat z Bolkiem i Lolkiem" pt. "Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa". Po zapoznaniu z utworem dzieci rozmawiały na temat przygód głównych bohaterów, odpowiadały na pytania zadane przez wychowawcę dotyczące utworu i podjęły wyzwanie polegające na wykonaniu własnych łódek z zakrętek, plasteliny, wykałaczek i papierowych ozdobionych przez nie żagli. Każdy statek przed wodowaniem otrzymał swoją nazwę. Po skończonej pracy łódki zostały umieszczone na jeziorze, wokół którego wybudowania została przez dzieci makieta torów, po których podróżowali Bolek, Lolek i Tola w swoim bajkowym pociągu. Misja pierwsza ukończona! Drugie wyzwanie - ODWAGA - nauczyciel przeczytał dzieciom utwór dotyczący kolejnych przygód głównych bohaterów utworu. Po rozmowie dotyczącej treści bajki, jej punktu kulminacyjnego i wartości w niej zawartej przedszkolaki podjęły się wyzwania polegającego na wykonaniu z masy solnej różnego rodzaju kolorowych ciasteczek dla wygłodniałych piratów. Kolejna misja ukończona! Brawo Przedszkolaki!. Wyzwanie III - ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW - po zapoznaniu z  przygodą głównych bohaterów utworu przedszkolaki przeszły do podjęcia ostatniego wyzwania polegającego na pokonaniu toru przeszkód, wykonaniu "osobistego wyzwania" (innego dla każdego z przedszkolaków), odnalezieniu skarbu i otwarciu go. Skarbem okazują się być książki w języku angielskim, które będą czytane podczas kolejnych zajęć. Podsumowaniem naszego trzeciego wyzwania są dwie proste prawdy : każdy problem można rozwiązać oraz wiedza to potęga. Gratulujemy Wychowankom motywacji w wykonywaniu zadań oraz zaangażowania podczas trwania projektu!