2 października - Międzynarodowy Dzień Empatii

Empatia to „pełne szacunku rozumienie tego, co w danym momencie doświadczają inni”. Rozpoznanie uczuć i potrzeb pozwala zaakceptować siebie i innych, jest też niezbędne, by w pełni być sobą, bez czego z kolei niemożliwe jest szczęście.

W tym dniu przedszkole zamieniło się w magiczną, pełną szczęścia krainę. W każdej grupie na dzieci czekało wiele zabaw i pląsów przy muzyce, których myślą przewodnią był uśmiech i dobre samopoczucie. Były uśmiechnięte buźki, uśmiechowe zadania sprawnościowe, zakodowane emocje i ciekawe prace plastyczne. Była to również okazja do rozmów o radości. Dzieci uczestniczyły w zajęciach poświęconych rozpoznawaniu uczuć, nauce empatycznego mówienia i słuchania.