21. 05. - Światowy Dzień Kosmosu

W piątek w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Kosmosu. Tego dnia nie zabrakło zajęć, których głównym celem było wzbogacenie wiadomości dotyczących przestrzeni kosmicznej. Dzieci poznawały pojęcia związane z kosmosem w oparciu o hostoryjkę " Kosmiczna podróż", uczestniczyły również w zabawie ruchowej " Tańczące promienie", zabawie dydaktycznej " Krążące planety", a także w zabawie ruchowo - naśladowczej " Start rakiety". Przedszkolaki oglądały książki i albumy o tematyce związanej z kosmosem, plakat przedstawiajacy Układ Słoneczny, nazywały Planety w nim występujące. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące przestrzeni kosmicznej oraz rysowały rakiety i statki kosmiczne. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały improwizację ruchową do piosenki pt. " Leć rakieto".