#WITAMINKI

W czwartek dzieci z grupy "Motylki" rozpoczęły przygodę z projektem edukacyjnym "WITAMINKI". W ramach projektu będą realizowane różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe. Projekt ma na celu kształtowanie u dzieci już od najmłodszych lat nawyków spożywania zdrowych posiłków, w których będa królowały warzywa. Bohaterem pierwszego witaminowego spotkania był pomidor "Pafnucy". Przedszkolaki poznały różne odmiany pomidorów, a także ich posmakowały. Zabawy ruchowe umiliła piosenka "Nowinki z warzywnika Witaminki". Dzieci wykonały sałatkę z pomidorów i własnoręcznie ukisiły pomidorki koktajlowe. Było pysznie i zdrowo!