"Motylki" odwiedzają alpaki

Dzieci z grupy „Motylki”  w czwartek 22 czerwca z samego rana, po śniadaniu wybrały się na wycieczkę do zagrody alpak. Zagroda z alpakami znajduje się nieopodal przedszkola, a jej właścicielami są Państwo Kipowie. Alpaki to przeurocze zwierzęta, które obniżają poziom stresu i uwalniają endorfiny. Przedszkolaki mogły dotykać, przytulać i karmić zwierzątka. Ponadto  właścicielka zagrody Pani  Ania zapoznała dzieci z hodowlą, miejscem pochodzenia oraz zwyczajami tych zwierząt. Atrakcją było również wyprowadzenie alpak na spacer. Na koniec spotkania przedszkolaki podziękowały Pani Ani i jej wnuczce Zosi za poświecony czas i możliwość spotkania z tymi przemiłymi zwierzętami. Pobyt w zagrodzie alpak i daniela Józefa był dla dzieci niezapomnianym przeżyciem.