Wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej

22 czerwca dzieci z grup "Misie" i "Żabki" udały się na wcieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Przedszkolaki miały możliwość obejrzeć wnętrze starej chałupy i jej wyposażenie, poznać działanie młynu wodnego czy dawnych, rolniczych narzędzi. Dzieci zwiedzały również drewniany kościół. Wielką atrakcją było obejrzenie galerii obrazów mieszczącej się w starym spichlerzu . Duże zainteresowanie wzbudziła ekspozycja starych zabawek: koniki na biegunach, klepaki, terkotki, kurki, kołyski itp. Mamy nadzieję, że wspomnienia z wycieczki na długo zostaną w pamięci przedszkolaków.