WYCIECZKA

W czwartek, 22 czerwca, na zakończenie przedszkola starszaki z grupy "Biedronek" wybrały się na autokarową wycieczkę do wioski indiańskiej w Zalasowej koło Tarnowa. Są cztery powody, dla których warto odwiedzić Fort Wapiti. To urocza, bezpieczna okolica z pięknym widokiem na pasmo Brzanki, ogrodzony teren z rozstawionymi indiańskimi tipi, miejscem na ognisko, zadaszeniami na posiłek i warsztaty oraz swoistym placem zabaw i niecodziennych konkurencji. Tu można zobaczyć unikalna wystawę XIX- wiecznego rękodzieła indiańskiego, przedmiotów codziennego użytku, narzędzi, strojów, broni i zabawek. Dzieci zdobywają wiedzę, rozwijają zainteresowania i biorą udział w warsztatach doskonalących umiejętności manualne. Nasze starszaki brały również udział w zabawach ruchowych i atrakcjach takich jak strzelanie z łuku, łowienie ryb, rzucanie włócznią do celu, pokonywanie toru przeszkód, co sprawiło, że w miłej atmosferze nie nudziły się ani chwili. Podczas powrotu zgodnie stwierdziły z właściwą dla wieku egzaltacją i przejęciem, że to była "najlepsza wycieczka w ich życiu i że podobało się im WSZYSTKO"