WIZYTA STRAŻAKÓW

Dla wielu przedszkolaków 13 maja był wyjatkowym dniem, ponieważ w naszym przedszkolu gościliśmy strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Będziemyślu. Na teren ogrodu przedszkolnego wjechał duży wóz strażacki, który wzbudził ogromne emocje i wielkie zainteresowanie. Podczas spotkania strażacy opowiadali na czym polega ich praca, jak wygląda ich strój oraz jaki wykorzystują sprzęt. Przypomnieli także numer alarmowy do Straży pożarnej. Dzeci z zainteresowaniem słuchały opowieści strażaków oraz oglądały stroje wykorzystywane w różnych sytuacjach. Jednak najbardziej emocjonującą chwilą było przymierzenie kasku, przebywanie w wozie strażackim oraz trzymanie w ręku węża strażackiego. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały od gości breloczki i opaski odblaskowe.