Maria Skłodowska - Curie

W ramach realizacji innowacji „Sławni Polacy, których powinni znać przedszkolacy” – dzieci z naszego przedszkola poznały postać kobiety naukowca Marii Skłodowskiej - Curie. Do swoich wielkich czynów wykorzystała małe laboratorium, talent i ogromną wytrwałość w pokonywaniu trudności. Dzięki temu stała się cenionym naukowcem i otrzymała dwie nagrody Nobla – i to w czasach, kiedy uważano, że nauką powinni zajmować się tylko mężczyźni. Udowodniła, że talent i wysiłek wystarczą, aby być wielkim badaczem. Dzieci maiły również okazję wziąć udział w wykonywaniu prostych doświadczeń.