II Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków SPRINTEM DO MARATONU

W czwartek 5 maja w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Dzieci z naszego przedszkola już po raz drugi przyłączyły się do akcji organizowanej przez czasopismo " Bliżej przedszkola" pt. SPRINTEM DO MARATONU. Jego celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci, upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Po pożywnym śniadaniu dzieci otrzymały koszulki z numerami startowymi i przeszły na boisko przedszkolne. Przed przystąpieniem do biegu, każdy przedszkolak wziął udział w rozgrzewce, która jest niezbędna przed każdą aktywnością ruchową, a w szczególności maratonem. Wszystkie dzieci ochoczo przystąpiły do biegu pokonując dystans 100 metrów. Po skończonym biegu nastąpił czas na wręczenie medali, które uczestnicy przyjmowali z dumą.