WIZYTA BIEDRONEK W SZKOLE

W poniedziałek, 22 maja, korzystając z pięknej pogody 6- latki z grupy "Biedronek" udały sie na spacer do Szkoły Podstatowej Nr4. Zazwyczaj połowa absolwentów naszego przdszkola kontynuuje swą edukację właśnie tam. Przedszkolaki zapoznały się z wygladem budynku, przeznaczeniem poszczególnych pomieszczeń i zasadami panującymi podczas ciszy lekcyjnej i na przerwie. Dzieci przywitały się z panem dyrektorem, nauczycielami, przyszłą wychowawczynią i pracownikami obsługi. Oglądały fragment lekcji w klasie trzeciej, towarzyszącą temu atmosferę i zdyscyplinowanie starszych kolegów oraz zawartość ich plecaków, przybory szkolne, zeszyty i książki. Potem zostały zaproszone na salę gimnastyczną na próbę pełnego humoru przedstawienia "Cyrk wita Was". Starszaki miały możliwość przdstawić się kolegom z tamtejszej zerówki, z którymi spotkają się w pierwszej klasie. Zapłatą za śmieszne przedstawienie były symboliczne słodkości i gromkie brawa. Paniom nauczycielkom składamy serdeczne podziękowania za miłe przyjęcie i poświęcony czas. Przedszkolaki były zachwycone i już teraz odliczają dni do pierwszego dzwonka w szkole. Do zobaczenia!