Wycieczka do pracowni krawieckiej

W trzecim tygodniu  maja  4-latki poznają zawody. W związku z tematyką zajęć w dniu 16 maja grupa "Żabek" udała się na pieszą wycieczkę do pracowni krawieckiej. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy krawcowej, ukazanie przydatności wykonywania tego zawodu oraz budzenie szacunku dla ludzi go wykonujących. Dzieci mogły obejrzeć wyposażenie zakładu krawieckiego, zobaczyć sposób działania urządzeń i przyborów, jakimi posługuje się krawcowa. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak działa maszyny do szycia oraz dowiedziały się, jak przebiegają kolejne etapy powstawania odzieży.

Bardzo dziękujemy Pani Marysi za poświęcony czas i serdeczne przyjęcie :)