TRZY MAJOWE ŚWIĘTA

rok temu

W piątek, 28 kwietnia w naszym przdszkolu  zajęcia poświęcone były zbliżającym się narodowym, majowym świętom. Dzieci uzmysławiały sobie znaczenie i wartość ludzkiej pracy oraz potrzebę szacunku dla jej owoców i wytworów. Poznawały i utrwalały symbole i barwy narodowe. Wspólnie śpiewały we właściwej postawie hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Przy mapie pokazywały granice kraju, nazywały Morze Bałtyckie, Wisłę, Warszawę, Tatry, wskazywały położenie Sędziszowa Małopolskiego. Nawet przedszkolaki są w stanie zrozumieć sens i rolę ustawy zasadniczej jako "praw i zasad zbiór spisany KONSTYTUCJĄ nazywany". Dzieci wykonywały prace plastyczne, których tematyką były godło i flaga Polski. Wychowanie patriotyczne kształtuje świadomość obywatelską, rozwija postawy prospołeczne, realizuje potzrebę poczucia tożsamości i przynależności naszych wychowanków.