Wycieczka edukacyjna do Ropczyc

rok temu

We wtorek, 18 kwietnia starszaki z grupy "Biedronek" pojechały na wycieczkę autokarową do Ropczyc. W ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Sławni Polacy, któtych powinni znać przedszkolacy"dzieci odwiedziły Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera. Tam obejrzały wystawę prac plastycznych młodej, lokalnej artystki i najsłynniejsze dzieła z dorobku malarskiego słynnego twórcy, Józefa Mehoffera oraz jego autoportret. Dowiedziały się, że ten znany malarz był twórcą projektu pierwszego banknotu w niepodległej Polsce. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach tworzenia banknotów, miały możliwość wypowiedzenia się na temat formy i treści oglądanych obrazów oraz wrażenia, jakie wywołują one u odbiorców. Po drugim śniadaniu grupa udała się do Państwowej Straży Pożarnej, gdzie strażacy zaprezentowali wyposażenie swoich wozów, przekazali zasady zachowania się w sytuacji zagrożenia a także utrwalili numer alarmowy 112. Dzieci były bardzo zadowolone i wróciły pełne wrażeń z wycieczki.