Wycieczka

We wtorek 10.05.2016 r. najstarsze trzy grupy uczestniczyły w wycieczce do lasu oraz odwiedziły Przedsiębiorstwo Gospodarowania  Odpadami w  Paszczynie. Koszty wycieczki zostały pokryte z grantu jaki otrzymało 30 przedszkokoli w całej Polsce w tym NASZE PRZEDSZKOLE w zwiazku z Kampanią "Litter Less - Śmieci mniej"

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci w  jaki sposób należy segregować odpady i jak dzielić śmieci na poszczególne frakcje. Podstawowym, a zarazem najistotniejszym założeniem było pokazanie maluchom jak ważna jest dla nas segregacja odpadów. Przecież w najmłodszych cała nadzieja, abyśmy żyli w świecie zdrowym, czystym, pięknym i bezpiecznym.  W dalszej części wycieczki podczas pobytu w lesie przybliżono przedszkolakom środowisko przyrodnicze, jakim jest las oraz zapoznano dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Leśną przygodę rozpoczęliśmy od pogadanki na temat prawidłowego zachowania w lesie. Następnie dzieci słuchały śpiewu ptaków, szukały zwierząt zamieszkujących las, rozmawiały o grzybach oraz utrwalały nazwy drzew. Wiedza przekazywana na tak wczesnym etapie zostaje na długo, a nauka poprzez bezpośrednią obserwacje przynosi najlepsze efekty.