ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

rok temu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia. Dzień ten został ustanowiony przez ONZ w 2007 roku w celu zapoznania społeczeństwa ze zróżnicowaną grupą objawów specyficznej pracy układu nerwowego, w tym mózgu wielu ludzi żyjacych wśród nas. Autyzm to przejaw neuroróżnorodności gatunku ludzkiego. W ten dzień skupiamy się na akceptacji, wspieraniu i włączaniu osób neuroróżnorodnych, którzy inaczej czują, widzą, słyszą a także na upominaniu się o ich prawa. Nasze działania pomagają zwiększyć świadomość dzieci i ich rodzin, a co za tym idzie całego społeczeństwa na temat autyzmu.