rok temu

Pierwszego dnia wiosny tj. 21 marca w ramach innowacji „Sławni Polacy, których powinni znać przedszkolacy” miał miejsce wewnątrzprzedszkolny konkurs recytatorski pt. „Wielki mały recytator” . Konkurs podzielony był na dwie części zgodnie z kategoriami wiekowymi: 3 i 4-latki oraz 5 i 6-latki. Uprzednio zgłoszone i przygotowane przez rodziców dzieci zaprezentowały wiersze autorstwa Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej oraz Doroty Gellner. Była to doskonała okazja do zaprezentowania się przedszkolków przed szerszą publicznością, przełamania nieśmiałości oraz ukazania talentu recytatorskiego. W konkursie wzięło udział 26 dzieci. Jury wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobny upominek oraz dyplom. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do recytacji. Mamy nadzieję, że zbiory wierszy wybitnych dziecięcych poetów  zajmą ważne miejsce  w domowych biblioteczkach przedszkolaków.