DZIEŃ DINOZAURA

rok temu

Dzień Dinozaurato to doskonała okazja, by porozmawiać z przedszkolakami  o prehistorycznych zwierzętach, które miliony lat temu zamieszkiwały naszą planetę. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały informacji na temat tych gadów. Dużo emocji dostarczyła prezentacja zgromadzonych kolekcji dinozaurów i poznanie niektórych z ich nazw. Nasi milusińscy dowiedzieli się także, czym zajmuje się paleontolog i mieli okazję zabawić się w odkrywców, szukając w piasku szkieletów dinozaurów. W ramach obchodów Dnia Dinozaura przedszkolaki uczestniczyły także w innych aktywnościach takich jak: oglądanie atlasów i książek o dinozaurach, układanie puzzli i domina z dinozaurami, dinozaurowych tańcach. Nie zabrakło także zabaw elementami kodowania, przeprowadzania "wykopalisk" na "magicznym dywanie" oraz  zabaw plastycznych.

Zapraszamy do Galerii :)