MIKOŁAJ KOPERNIK

rok temu

22 lutego w ramach realizowanej w naszym przedszkolu innowacji pedagogicznej „Sławni Polacy, których powinny znać przedszkolacy” Panie Anna i Magdalena z pomocą małych aktorów: Ksawerego - w roli Mikołaja, Antka w roli taty Mikołaja, Mariki w roli mamy Mikołaja i Marcela w roli wujka Mikołaja zapoznały dzieci z postacią Mikołaja Kopernika – Polaka, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię....". Dzieci za sprawą małych aktorów mogły przenieść się w czasie o 550 lat i poznać najważniejsze wydarzenia z życia Kopernika. Dowiedziały się o jego wszechstronnym wykształceniu, ulubionych zajęciach taki jak: czytanie książek i obserwacja nieba. Wielkie zainteresowanie wśród przedszkolaków wywołała makieta ukazująca sposób funkcjonowania układu słonecznego zgodny z odkryciami Mikołaja Kopernika. Przypominamy, że rok 2023 zgodnie uchwała Senatu jest rokiem Mikołaja Kopernika, co  powiązano z 550. rocznicą urodzin i 480. rocznicą śmierci wybitnego Polaka.