KONKURS RECYTATORSKI

Julian Tuwim

Spóźniony słowik

Płacze pani słowikowa w gniazdku na akacji,
Bo pan słowik przed dziewiątą miał być na kolacji.
Tak się godzin wyznaczonych pilnie zawsze trzyma,
A tu już po jedenastej - i słowika nie ma!

Wiersze dla dzieci - bawią, uczą i w  przystępny i prosty sposób przekazują wiedzę naszym maluszkom. Głośne czytanie wierszy dzieciom to mile spędzanie  wspólnego  czasu na zabawie i edukacji. Pomaga budować wzajemne relacje i buduje zaufanie.  Nasze dzieci wzięły udział w I Gminnym konkursie recytatorskim przedszkolaków pod hasłem „Mali artyści w poezji”, który odbył się w Wolicy Piaskowej Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż mali artyści bardzo się starali i pięknie recytowali przygotowane wiersze. Dzieci wystąpiły  w  trzech kategoriach wiekowych: dzieci 4 letnich Adaś Kapusta zajął miejsce I, dzieci 5-letnich Kinga Idzik, zajęła miejsce III, i dzieci 6-letnich Kornelia Jagoda zajęła III miejsce. Piękne nagrody i dyplomy czekały na wszystkich uczestników konkursu. Nie zabrakło też smakołyków oraz wspólnych pamiątkowych zdjęć.