Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

rok temu

Celem święta ustanowionego przez ONZ jest przybliżenie społeczeństwu, a więc także przedszkolakom, problemów osób niepełnosprawnych oraz uświadomienie potrzeby pomocy we włączaniu się tych osób w życie społeczne i w pokonywaniu barier architektonicznych. Na zajęciach dzieci poznały podstawowe rodzaje niepełnosprawności i ograniczenia, które niosą ze sobą. Kształtowały współodczuwanie i wykazywały gotowość do nawiązywania kontaktów i poznawania problemów. Dzieci uważnie słuchały wiersza J. Lisowskiej "Spotkanie przyjaciół", rozmawiały o jego treści, dzieliły się refleksjami, wyciągały wnioski. Na koniec wykonały wspólny plakat, który został zatytułowany "Pomocna dłoń".