DZIEŃ FLAGI W PRZEDSZKOLU

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W naszym przedszkolu juz w piątek 29 kwietnia postanowiliśmy uczcić barwy ojczyste. Zajęcia w tym dniu poświęcone były poznawaniu symboli narodowych: godła, flagi i hymnu oraz temu, jak symbole narodowe szanować. Dzieci uczyły się wiersza Cz. Janczarskiego "Barwy ojczyste" i "Katechizmu polskiego dziecka" Wł. Bełzy. Przygotowywały też okolicznościowe medale "Jestem Polką", "Jestem Polakiem". Budzenie zaciekawienia wydarzeniami ogólnopaństwowymi z pewnością pozwoli im wykształcić poczucie tożsamości narodowej i pogłębić emocjonalny stosunek do Ojczyzny.