"Ojczyzno nasza, we krwi skąpana"

rok temu

Piątkowa audycja muzyków Filharmonii Podkarpackiej poświęcona była listopadowej, patriotycznej tematyce. Obchodząc kolejną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości nasi goście opowiedzieli o różnych wojskowych tradycjach, mundurach i rodzajach sił zbrojnych. Ale przede wszystkim śpiewali nasze najpiękniejsze melodie patriotyczne i wojskowe oraz omawiali szczególnie ważne dla żołnierzy instrumenty czyli werbel i trąbkę. Podczas audycji najpiękniej i najgłośniej zabrzmiała pieśń "Szara piechota", w wykonaniu której, z wielkim zaangażowaniem i przejęciem, muzykom pomogły wszystkie dzieci z naszego przedszkola.