Rocznica urodzin kpt. Franciszka Macha

rok temu

Nowoczesny patriotyzm nie oznacza, całe szczęście, konieczności walki o wolność i niepodległość naszego kraju, ale wyraża się między innymi poprzez pamięć o tych, którzy za Polskę zapłacili najwyższą cenę- własnego życia. W środę, 9 listopada w naszym przdszkolu miały miejsce obchody rocznicy urodzin naszego lokalnego bohatera, żołnierza Legionów Polskich, kapitana Franciszka Macha. Tym razem uroczystość poprowadziła grupa "Biedronek". Starszaki przypomniały postać chłopca, który zamiast pracy na roli wolał książki i szkołę, a tak bardzo kochał swój kraj, że postanowił mu służyć i zostać zołnierzem. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały "Serce dla Polski", "Szarą piechotę" i "Listopadową piosenkę" natomist rodzice, będący widzami występów, włączyli się aktywnie śpiewając pieśń "Rozkwitały pąki białych róż". W nagrodę za wysiłek i zaangażowanie w przygotowanie programu artystycznego pani dyrektor wręczyła starszakom Dyplomy małego patrioty a rodzicom, w nawiązaniu do utworu "Serce dla Polski", symboliczne piernikowe serca. Zapraszamy do galerii zdjęć.