Teatrzyk

rok temu

25 października do naszego przedszkola zawitał teatrzyk "Zielony melonik" ze spektaklem pt. "Ramię w ramię".Jest to przepiękna historia o tym, jak dwa  lisiątka wybierają się do lasu, by z polecenia mamy nazbierać grzybów na zupę. Zadanie wydaje się łatwe, ale tylko z pozoru. Rodzeństwo staje do walki z czasem i przyrodą, która po burzy gwałtownie się zmienia. Dzięki lisiątkom dzieci dowiadują się czym jest współpraca i same mają okazję wziąć udział w akcji ratunkowej Lisi Gabrysi, uwięzionej w jamie. Zadanie staje się jeszcze trudniejsze, kiedy na drodze pojawiają się przeszkody w postaci konfliktów. Nam dorosłym od razu ciśnie się na usta; ”przestańcie, pogódźcie się”. Tymczasem każda kłótnia pozwala rodzeństwu pogłębić relacje i uczy, że w trudnych chwilach możemy na sobie polegać.

Dziękujemy za piękne przedstawienie, które uświadomiło dzieciom, że współpraca się opłaca i warto sobie pomagać, oraz wywołało duże zaciekawienie i uśmiech na twarzach małych widzów.