Spotkanie z twórczością Fryderyka Szopena

rok temu

W miesiącu październiku w ramach innowacji pedagogicznej "Sławni Polacy, których powinni znać przedszkolacy" dzieci z naszej placówki poznały podstawowe wiadomości na temat życia i twórczości Fryderyka Szopena.W trakcie spotkania przedszkolaki miały możliwość wsłuchiwania się w utwory tego wielkiego Polaka podczas koncertu skrzypiec „na żywo”. Dzięki zdjęciom i plakatom mogły obejrzeć serię znaczków poświęconą Chopinowi, obejrzeć pomnik i popiersie sławnego Polaka, zobaczyć rękopis jednej z etiud oraz zobaczyć banknot z jego podobizną. Przedszkolaki starały się zapamiętać jak najwięcej ciekawostek dotyczących kompozytora. Był to wspaniały czas przepełniony dźwiękiem, obrazami oraz słowami. Zdjęcia z tego widowiska będą dostępne w zakładce "galeria".