WIZYTA PANI PIELĘGNIARKI

rok temu

W piątek 16 września odwiedziła nas Pani Pielęgniarka – mama Karolinki, która zechciała przybliżyć dzieciom swój zawód w ramach tematyki prozdrowotnej. W ciekawy sposób opowiedziała ona przedszkolakom na czym polega jej praca. Zaprezentowała rekwizyty niezbędne w pełnieniu codziennych obowiązków – stetoskop, ciśnieniomierz, pulsoksymetr, termometr, strzykawki, bandaże i wyjaśniła do czego służą. Pani Paulina pokazała również naszym przedszkolakom w jaki sposób pobiera się krew, wykonuje opatrunek, osłuchała chętnych stetoskopem, a nawet zmierzyła ciśnienie. Na koniec każde dziecko otrzymało kolorowankę przedstawiającą postać pielęgniarki. W podziękowaniu za poświęcony czas Pani Pielęgniarka otrzymała od dzieci dyplom „Przyjaciela naszego przedszkola”.