SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

rok temu

21 czerwca do naszego przedszkola zawitał Pan Krzysztof Szeliga -pszczelarz, który opowiedział nam o swojej interesującej pracy. Dzięki niemu nasze przedszkolaki zdobyły cenną wiedzę o cyklu życia tych pracowitych owadów, jakimi są pszczoły, o ich znaczeniu w przyrodzie, o tym, jak odróżnić pszczołę od osy, jak zimują i co jedzą pszczoły. Nasz gość podzielił się również swoją wiedzą na temat produkcji miodu i opowiedział o specyfice swojej pracy. W tym celu przywiózł ze sobą różne przedmioty, które wykorzystuje do wytwarzania miodu i omawiał jakie spełniają funkcje. Niesamowitą atrakcją był przeszklony ul pokazowy, w którym znajdowały się prawdziwe pszczoły wraz z „Królową Matką”- oznaczoną żółtą kropeczką. Było to nie lada urozmaicenie dla naszych dzieci, i każde z nich mogło poobserwować pszczółki z bliska oraz przymierzyć kapelusz ochronny. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu i wysłuchaniem bajeczki o pszczółkach- czytanej przez córkę Pana Krzysztofa. W czasie wizyty pszczelarza dzieci były bardzo podekscytowane i z chęcią zadawały i odpowiadały na pytania naszego gościa.

Na pamiątkę spotkania wszystkie dzieci otrzymały woskowe figurki w różnych kształtach, co wywołało radość i uśmiech na ich twarzach.