OBCHODY DNIA ZIEMI

Dzień Ziemi to święto naszej planety. Po raz pierwszy obchodzono Dzień Ziemi w Stanach Zjednoczonych 22 kwietnia 1970 r. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczajacego nas środowiska. W tym dniu powinniśmy wszyscy choć na chwilę pomyśleć o przyrodzie. Co zrobić by zmniejszyć eksploatację jej zasobów, ilość odpadów i jak je utylizować. Przedszkolaki w tym dniu utrwalały swą wiedzę o warunkach jakie są potrzebne do życia i rozwoju roślin, zwierząt i nas- ludzi. Grupy starszaków rywalizowały w Quizie wiedzy przyrodniczo- ekologicznej.Dzieci podczas "burzy mózgów" podawały sposoby oszczędzania i ochrony wody, gleby i powietrza. Słuchały wierszy i bawiły sie przy piosence "Ziemia- zielona wyspa" o ekologicznej treści. Wykonywały prace plastyczne "Przyroda i my" lub "Krażenie wody w przyrodzie". Zaopatrzone w rękawiczki i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i higieny podczas prac porządkowych, sprzatały przedszkolny ogród. Złozyły obietnicę strażnika przyrody a my- nauczycielki mamy nadzieję, że w dorosłym życiu nadal będą dbać o otoczenie, aby było piękne, zdrowe i bezpieczne dla wszystkich.