Wycieczka Starszaków do Szkoły Podstawowej

rok temu

We wtorek, 14 czerwca starszaki z grup "Pszczółki" i "Biedronki" wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr5 im. Marii Konopnickiej. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków, a po wakacjach już uczniów, z budynkiem, rozkładem korytarzy i poszczególnych sal lekcyjnych, biblioteki, szatni, jadalni i sali gimnastycznej. Dzieci grzecznie przywitały się z panem dyrektorem i poznały panią nauczycielkę, która będzie ich wychowawczynią. Trzecioklasiści chętnie zaprosili nas do swojej sali i pozwolili na chwilę zająć swoje miejsca by wczuć się w rolę uczniów. Starszaki zaznajomiły się z warunkami i systemem organizacyjnym obowiazujacym w placówce, były świadkami zmian jakie na szkolnych korytarzach wywołuje dzwonek i pobiegały po sali gimnastycznej, która swoimi wymiarami wywarła na dzieciach duże wrażenie. Największą atrakcją okazał się jednak szkolny plac zabaw, na którym dzieci miały okazję pobawić się podczas zabaw dowolnych. Dyrekcji i nauczycielom dziękujemy za uprzejmość i do zobaczenia po wakacjach!