Program edukacyjny o żywności ekologicznej

rok temu

W piątek, 10 czerwca starszaki z grupy "Pszczółek" zakończyły koleją edycję programu Głównego Inspektora Sanitarnego, którego celem było zrozumienie czym jest rolnictwo, przetwórstwo i produkty ekologiczne. Scenariusze zajęć zostały zrealizowane na przełomie maja i czerwca. Kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia, zwiększenie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno- zdrowotnych wsparte było wycieczka do sklepu "Jubilatka" i "Domowej Kuchni" oraz współpracą z Kołem Gospodyń Wiejskich. Dzieci wraz z rodzicami chętnie zaangażowały się do stworzenia kącika świadomego konsumenta, dokonującego racjonalnych wyborów w zakresie zdrowej żywności z "zielonym listkiem". Program został zakończony udziałem w konkursie plastycznym Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, którego wyniki poznamy po 15 czerwca. Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę i umiejętności nasi wychowankowie będą mogli wraz z rodzicami stosować w codziennym życiu.